W ofercie istnieje również możliwość rezerwacji autorskich wycieczek tematycznych przygotowanych i prowadzonych przez licencjonowanego przewodnika Wojciecha Zabielskiego:
Mroczny spacer po Starym Krakowie, śladami miejsc zbrodni oraz przestępców. Historie kryminalne na przestrzeni wieków, od XIV do XX stulecia. Oszustwa, zbrodnie na tle seksualny, prostytucja, kanibalizm. Sprawa Heleny Straszowej, Stanisława Pyjasa, więzienie zakonnicy, seryjny morderca Władysław Mazurkiewicz i wiele innych tragicznych wydarzeń.
Sprawy kryminalne wydarzenia dawnego podkrakowskiego miasteczka, jakie miały miejsce od XI do XXI wieku. Zabójstwo biskupa, gwałt na klasztorze, seryjny morderca Karol Kot, mąż ćwiartujący żonę, pogrom ludności żydowskiej, Lex Parylewicz.
Spacer ulicami Starego Krakowa śladami Erosa. Pożycie małżeńskie mieszczan, wolna miłość, seks w alkowie królewskiej, skandale seksualne, domy publiczne w historii miasta.
Śladami nizin społecznych dawnego Krakowa. Krakowskie slamsy, kat jako przedstawiciel marginesu społecznego, prostytucja, brud i brak higieny, bunty studentów krakowskich, pijaństwo w dawnym Krakowie.
Spacer od Kazimierza, poprzez Wawel, aż do Rynku Głównego. Wędrówka z opowieścią o chiromancji, astrologii, kabale, egzorcyzmach, wiedźmach i czarownicach, oraz miejsca, w których straszy.
Spacer po miejscach związanych z czołowymi przedstawicielkami płci pięknej, które wpłynęły na krakowskie biznes, kulturę i historię. Opowieść o takich postaciach jak Szymborska, król Jadwiga, Bona, Anna Jagiellonka, Pawlikowska-Jasnorzewska. Wędrówka od Kazimierza do Krakowa.
Opowieść o kobietach, o których rzadko się opowiada, a które rządziły, niejednokrotnie, zza placów swoich mężów. Boznańska, Matejkowa, Katarzyna Ochstat, Urszula Ginger, hr. Anna Potocka.
Spacer pod rękę z Amorem. Związki słynnych par krakowskich, niejednokrotnie skandaliczne, pozamałżeńskie, mocno skrywane. Miłostki i romanse królewskie, miłostki Palikowskiej-Jasnorzewskiej, Szymborskiej i Filipowicz, liczne związki Boya.
Wędrówka po Kazimierzu, Stradomiu, Wawelu i Krakowie. Jak, gdzie i czym leczono. Jak przeprowadzano operacje, jak opiekowano się upadłymi na umyśle. Odkrywanie jednostek chorobowych w krakowskiej sztuce. Jaki wpływ na medycynę miał kat, a jakie kościół katolicki.